Wybuchowa mieszanka: młodość i doświadczenie. Tak można scharakteryzować  lineup Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia 2017.  T.Love, Luxtorpeda, Daria Zawiałow, Romantic Fellas to z nimi zagrają finaliści tegorocznego festiwalu.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 13 października w studiu koncertowym Polskiego Radia Szczecin. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 14 października podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie. Zwycięzca będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu. Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest zorganizowanie sesji nagraniowej przez Azoty Szczecin Operator i wydanie singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

 Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca.

Bilety na koncert finałowy już w sprzedaży. Bilety w cenie w przedsprzedaży – 60,00zł. Od 29.09. cena 80,00zł.

 Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej.Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą. I Ty możesz nie tylko ją poczuć, ale możesz ją tworzyć!