Fantastyczna wygrana King Szczecin. Play-off wciąż możliwe!

King Szczecin w fantastycznym stylu pokonał Miasto Szkła Krosno 105:78. Zespół trenera Marka Łukomskiego od początku starcia narzucił swój styl i kontrolował to, co działo się na parkiecie. Niesamowite spotkanie rozegrali Russell Robinson (35 punktów) oraz Robert Skibniewski (26 punktów), którzy łącznie zdobyli 61 oczek dla Wilków Morskich.

Niedzielny mecz gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 9:0 i trzech celnych trójek w wykonaniu Marcina Dutkiewicza oraz Roberta Skibniewskiego. Polski rozgrywający był perfekcyjnie skuteczny w pierwszej połowie starcia z Miastem Szkła Krosno. Trafił wszystkie swoje rzuty, a w samej pierwszej kwarcie zdobył 13 punktów! Wtórował mu Russell Robinson. Amerykanin częściej, niż ostatnimi czasy przebywał na obwodzie, a za rozgrywanie odpowiedzialny był Skibniewski. Kingowi Szczecin wychodziło wszystko. Koszykarze byli zmotywowani i świadomi stawki pojedynku.

Wielkie słowa uznania należą się też Marcinowi Dutkiewiczowi, który w starciu z Miastem Szkła Krosno rywalizował na pozycji numer cztery. W obronie musiał radzić sobie z silniejszymi i wyższymi rywalami takimi jak Kareem Maddox.

Pierwsza połowa skończyła się dziesięciopunktowym prowadzeniem szczecinian. W kolejnych partiach King Szczecin nadal w pełni kontrolował to, co działo się na parkiecie. W pewnym momencie Wilki Morskie „wzięły” się za odrabianie strat z pierwszego starcia z Miastem Szkła Krosno. Wtedy podopieczni trenera Marka Łukomskiego przegrali 26 oczkami. Aby odwrócić bilans dwumeczu na korzystny, gospodarze musieli wygrać niedzielny pojedynek 27 punktami. Tak też się stało, dzięki zmasowanej ofensywie w końcówce starcia i celnej trójce Roberta Skibniewskiego w ostatniej akcji konfrontacji.

Zwycięstwo nad Miastem Szkła Krosno oznacza, że King Szczecin wciąż ma szansę na grę w fazie play-0ff. Kolejnym rywalem Wilków Morskich będzie Energa Czarni Słupsk.

King Szczecin – Miasto Szkła Krosno 105:78 (24:14, 22:22, 24:21, 35:21)

King: Russell Robinson 35, Robert Skibniewski 26, Marcin Dutkiewicz 11, Paweł Kikowski 10, Travis Releford 8, Michał Nowakowski 8, Zach Robbins 4, Jakub Garbacz 3, Zane Knowles 0, Szymon Łukasiak 0.

Miasto Szkła: Royce Woolridge 17, Devante Wallace 16, Kareem Maddox 13, Szymon Rduch 10, Jakub Dłuski 9, Dariusz Oczkowicz 6, Dino Pita 4, Dawid Bręk 3, Seid Hajrić 0, Dariusz Wyka 0.

źródło: kingwilki.pl