Kolejna zawodniczka wzmocniła ENERGĘ AZS Koszalin. Nową szczypiornistką akademickiego klubu została Kseniia Protsenko z Ukrainy, która gra na pozycji lewej rozgrywającej.

Swoją sportową karierę rozpoczęła już w piątej klasie szkoły podstawowej. W wieku zaledwie 17 lat grała już w najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Ukrainie. W czterech ostatnich sezonach razem z zawodniczkami Dniprianka świętowała wywalczenie brązowych medali.

Piłkarka koszalińskiej publiczności zaprezentuje się już 30 sierpnia podczas klubowej prezentacji. Przypomnijmy, że już 3 września akademiczki rozpoczynają sezon PGNiG Superligi kobiet. Przed własną publicznością ENERGA AZS zmierzy się z KPR-em Jelenia Góra.

Obecnie zespół prowadzony przez Anitę Unijat tworzy szesnaście zawodniczek bramkarki- Beata Kowalczyk, Marta Wiercioch; zawodniczki rozgrywające- Joanna Chmiel, Romana Roszak, Valentina Nestsiaruk, Monika Michałów, Marcelina Budnicka, Amit Izak, Kseniia Protsenko; skrzydłowe – Katarzyna Kołodziejska, Katarzyna Stasiak, Dorota Błaszczyk, Klaudia Domaros, Paulina Tracz oraz obrotowe – Kamila Kaczanowska, Hanna Sądej.

Ponadto na urlopie macierzyńskim przebywa obecnie bramkarka Izabela Prudzienica. W trakcie rehabilitacji, po kontuzji kolana, jest rozgrywająca Adrianna Nowicka.