ENERGA AZS w drugiej kolejce PGNiG Superligi kobiet pokonała beniaminka KPR Kobierzyce 35:21. Akademiczki wysoką wygraną wypracowały sobie w końcówce spotkania.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga zespołu z Koszalina. Jednak dopiero w 17 minucie po raz pierwszy podopieczne Anity Unijat prowadziły różnicą trzech bramek 8:5, dzięki bramce Katarzyny Kołodziejskiej.

W końcówce pierwszej połowy koszalinianki zdołały jeszcze podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie do przerwy 15:10 dla ENERGI AZS.

Druga połowo rozpoczęła się od szybkiego odskoczenia na osiem bramek przez zespół z Pomorza Środkowego. W 48 minucie było jeszcze jedynie 17:25 dla gości, ale kilka kolejnych minut przyniosło sześć bramek z rzędu dla dziewczyn z Koszalina. Ostatnie minut było wyrównane. Spotkanie zakończyło się wygraną ENERGI AZS 35:21. Najskuteczniejszą piłkarką KPR Kobierzyce była Anna Mączka, która rzuciła 11 bramek, zaś w zespole koszalińskim najwięcej goli zdobyła Romana Roszak 8.

KPR Gminy Kobierzyce – Energa AZS Koszalin 21:35 (10:15)

Najwięcej bramek: dla KPR – Anna Mączka 11, Martyna Michalak 4; dla AZS – Romana Roszak 8, Katarzyna Stasiak, Valentina Nestsiaruk, Hanna Sadej i Katarzyna Kołodziejska po 4.