O 5 mln zł zwiększą się udziały Województwa Zachodniopomorskiego w spółce Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. To kolejny etap realizacji porozumienia z 2013 roku, w którym samorząd zobowiązał się do wspierania przebudowy i modernizacji portu.

Decyzję o zwiększeniu udziałów podjął na ostatnim, wtorkowym (11 lipca br.) posiedzeniu Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, a dziś (wtorek 18 lipca br.) nastąpiło podpisanie notarialne oświadczenia o objęciu udziałów. Podpis pod dokumentem złożyli wicemarszałkowie Jarosław Rzepa i Tomasz Sobieraj.

Wraz z nową wpłatą, suma wsparcia ze strony województwa dla portu lotniczego w Goleniowie wyniesie ponad 24 mln zł. Zgodnie z porozumieniem z 2013 roku, Województwo Zachodniopomorskie dokonywać będzie wpłat do 2020 roku, na łączną kwotę 33,4 mln zł.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował właśnie najlepszy miesiąc w historii swojej działalności. Przez 30 dni czerwca obsłużono tam ponad 54 tys. pasażerów. To o jedną piątką więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Podobny wzrost procentowy odnotowano w całym pierwszym półroczu, w którym obsłużono ponad 263 tys. podróżnych.

Za wzrostem ruchu lotniczego oraz ilości pasażerów, idą plany rozwoju obiektu. Trwają prace nad opracowaniem projektów rozbudowy terminala pasażerskiego i parkingów samochodowych, wraz z parkingiem „rent a car”. Planowane jest także zrealizowanie zaplecza techniczno-logistycznego, w tym dworca towarowego cargo oraz hangaru.