Świnoujscy policjanci mieli szczęście – zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi zupełnie przypadkowo. Ukrywający się 67-latek zamówił kurs taksówką i nie zapłacił należności, natomiast 33-latek naruszył na ulicy nietykalność cielesną kobiety. Obaj zatrzymani trafili do więzienia, gdzie będą odbywali kilkumiesięczne kary pozbawienia wolności. 

W niedzielny wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w dzielnicy nadmorskiej w związku ze zgłoszeniem taksówkarza mającego problem z pasażerem, którzy nie zapłacił za kurs. W rozmowie z mundurowymi zgłaszający oświadczył, że mężczyzna po dowiezieniu go na miejsce wyjaśnił, że idzie do siostry pożyczyć pieniądze, po czym już nie wrócił. Na taksometrze widniała kwota blisko 130 zł.  Okazało się, że 67-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Cieszynie celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu celem tymczasowego aresztowania na okres 14 dni. 

Drugi z ukrywających się również został zatrzymany w związku z interwencją policji. W sobotni wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej kobiety na ulicy. W rozmowie z poszkodowaną mundurowi ustalili, że kiedy szła ulicą została zaczepiona przez nieznanego jej mężczyznę, który zapytał o drogę. W czasie rozmowy nieznajomy zaczął ją szarpać. Ujętym przez przechodnia okazał się 33-letni mężczyzna  poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Dla zatrzymanych przyszła teraz pora rozliczenia się z przeszłością i poniesienia kary za wcześniej popełnione czyny. Obaj mężczyźni już trafili za kratki Aresztu Śledczego, gdzie będą odbywali zasądzone wyroki.