Czy korzystać z kursów internetowych?

Czy korzystać z kursów internetowych?

Wrzesień 26, 2019 Wyłącz przez wzpNews

Internet jest powszechnie dostępny i daje nam ogromne możliwości. Nie tylko możemy znaleźć informacje na niemalże każdy temat, ale również załatwić prawie każdą sprawę, opłacić rachunki czy zrobić zakupy. Coraz popularniejsze stają się też różne formy nauki i kursy internetowe. Oczywiście mają one swoje wady i zalety. Zanim ktoś zdecyduje się na taki kurs, musi przeanalizować swoje umiejętności oraz potrzeby.

Kursy internetowe dają możliwość nauki we własnym tempie, odpowiednio dostosowanym do naszych warunków, możliwości oraz ilości czasu wolnego. Każdą porcję materiału można analizować tak długo, aż uda się ją odpowiednio przyswoić. Takie kursy dostosowujemy również do naszego indywidualnego rytmu życia.

W czasie takiej nauki możemy też swobodnie korzystać z różnych dodatkowych pomocy – multimedialnych oraz pisanych. Nie odczuwamy też stresu i presji związanej z uczestniczeniem w normalnych kursach. Poza tym oferta wśród kursów internetowych jest bardzo bogata. Zazwyczaj o wiele łatwiej jest w ten sposób znaleźć kurs, który nas najbardziej interesuje.

A co powiedzieć o wadach kursów internetowych? Aby taka nauka naprawdę przynosiła efekty niezbędna jest silna motywacja i dyscyplina. Trzeba się mobilizować do nauki i przeznaczać na ten cel odpowiednią ilość czasu. Poza tym trzeba też pomyśleć o jakiś metodach utrwalania wiedzy, by rzeczywiście sobie ją dobrze przyswoić. Czasami takie kursy, szczególnie dotyczące nauki w szkołach wyższych są dość drogie. Dlatego w pewnych sytuacjach po prostu się nie sprawdzają.