Ćwiczenia wojskowe, które odbędą się w naszym mieście po raz pierwszy to świetna okazja by poznać świat marynarki wojskowej. Dla niektórych może to być pierwsze zetknięcie z wojskowym światem, a dla dzieci może początek pasji na całe życie. 

Bez wątpienia największą atrakcją dla mieszkańców będzie możliwość wejścia na pokład wojennych okrętów. Będzie to możliwe zgodnie z poniższą rozpiską:

1 czerwca (czwartek) do 3 czerwca (sobota) w godz. 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 18.00 będzie można zwiedzać pokłady okrętów polskiej Marynarki Wojennej zacumowane przy Wałach Chrobrego,

2 czerwca (piątek) w godz. 13.00 – 16.00 dla mieszkańców otwarte będą pokłady wybranych okrętów zagranicznych zacumowanych przy Wałach Chrobrego,

3 czerwca (sobota) w godz. 13.00 – 16.00 zwiedzający będą mogli odwiedzić pokłady wybranych okrętów zacumowanych przy Wałach Chrobrego i w porcie handlowym.

Prócz tego szef sztabu 12. brygady zmechanizowanej ppłk Dariusz Wojtkowiak poinformował Urząd Miasta Szczecin o planowanym w dniach 2 i 3 czerwca w godz. od 12.00 do 20.00 pokazie sprzętu wojskowego na Łasztowni (w pobliżu Trasy Zamkowej). Dzięki temu szczecinianie i turyści będą mogli zobaczyć:

·         drużynę piechoty zmotoryzowanej wraz z wyposażeniem indywidualnym i zespołowym,

·         sekcję strzelców wyborowych wraz z wyposażeniem

·         KTO Rosomak 30 mm ARMATA MK-44 BUSHMASTER,

·         KTO Rosomak M-3,

·         KTO Rosomak WEM (wóz ewakuacji medycznej),

·         KTO Rosomak „S”,

·         KTO Rosomak WRT (wóz rozpoznania technicznego).