Ciągłe awantury i kłótnie

0

Masz już dosyć ciągłych spięć w twoim związku? Irytuje cię zachowanie twojego partnera/partnerki? Awantury przeszkadzają ci w karierze zawodowej? Spróbuj wreszcie rozwiązać ten problem tak, aby wreszcie mieć z tym święty spokój.

Jak reagują dzieci?

W każdym związku dochodzi do jakichś konfliktów, które zazwyczaj nie przybierają ostrzejszych form. Zdarza się jednak, że problem ciągnie się miesiącami, a nawet latami, i wtedy trudno znaleźć już jakieś sensowne rozwiązanie. Tak to niestety bywa, że takie spięcia pomiędzy partnerami często negatywnie wpływają na dzieci, które albo odsuwają się od rodziców, aby płakać i cierpieć w zaciszu pokoju, albo tez czynnie angażują się w walkę na słowa po którejś ze stron. Nie ma co ukrywać, że ciągłe domowe awantury mają bardzo zły wpływ na psychikę maleństw i dlatego dobrze jest zwracać uwagę chociaż na to, aby kłótnie toczyły się poza zasięgiem wzroku i słuchu dzieci.

Jak rozwiązać problem?

Możliwości na zakończenie konfliktu jest wiele. Jednymi z lepszych są z pewnością albo wspólna wizyta w poradni małżeńskiej, albo skorzystanie z pomocy zaufanych przyjaciół, aby przy pomocy ich mediacji rozwiązać problem. Osoby wierzące mogą porozmawiać o tym z księdzem. Oczywiste jest, że chyba nie ma człowieka, który chciałby się dzielić takimi problemami z innymi ludźmi, ale jeśli sprawa jest na tyle poważna, że awantury toczą się już dzień w dzień i końca ich nie widać, może już nie być innego wyjścia. Najbardziej drastycznym rozwiązaniem jest rozejście się, ale to powinna być ostateczność.

Chcesz wziąć rozwód? Nic prostszego!

Sprawa może się na pozór wydać bardzo skomplikowana, ale w rzeczywistości tak nie jest. Przygotowania do rozwodu najlepiej rozpocząć od poszukania informacji na ten temat w internecie. Wystarczy wpisać w Googlach przykładowo adwokat kraków rozwód, z uwzględnieniem swojego miejsca zamieszkania, a internetowe poradniki pozwolą nam rozpocząć, przeprowadzić i zakończyć te przykre, ale konieczne rozejście. Pamiętajmy tylko, żeby odłożyć trochę pieniędzy na prawnika, gdyż ich usługi nie są tanie. No ale czego się nie robi dla świętego spokoju – tak swojego własnego, jak i swoich dzieci.