Aktywność Centrum Żeglarskiego – jak sama nazwa wskazuje – toczy się głównie nad wodą. Mimo to nic nie stoi na przeszkodzie, by z ideami żeglarskimi wyjść w głąb lądu. Tak też się stanie w najbliższą sobotę, podczas zawodów biegowych BUKOŁAZ 2017.

Na imprezę sportową BUKOŁAZ składają się aż cztery mniejsze aktywności:

BUKOŁAZ KIDS – impreza biegowa dla najmłodszych.

BUKOŁAZ 6K INTRO – rekreacyjny bieg dla dorosłych upamiętniający sześć lat istnienia Polskiego Państwa Podziemnego.

BUKOŁAZ 21K EXTREMUM – półmaraton upamiętniający dumny okres 21 lat niepodległości. BUKOLANDIA – działania w obszarze edukacji historycznej i przyrodniczej oraz piknik ekologiczno-przyrodniczy towarzyszące zawodom biegom.

I to właśnie w ramach BUKOLANDII swoją ofertę zaprezentuje szczecińskie Centrum Żeglarskie. Będą quizy, gry, zabawy i – oczywiście – drobne upominki! Poprzez aktywność na wolnym powietrzu załoga Centrum Żeglarskiego będzie prezentować swoją ofertę edukacyjną i zachęcać do skorzystania z usług ośrodka. Tym bardziej, że zajęcia w CŻ dostępne są właściwie dla wszystkich, a ich koszt jest stosunkowo niewielki. Na dodatek żeglarstwa uczymy nie tylko na wodzie i latem, gdy jest ciepło, ale przez okrągły rok, korzystając z bogatej bazy Centrum Żeglarskiego nad Jeziorem Dąbie.

Obszarem sportowych działań BUKOŁAZU będzie kompleks Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Scenariusz będzie zaś oscylował wokół takich wartości jak sport, poszanowanie dla historii i przyrody. Ofertę festynu BUKOLANDIA poszerzy atrakcyjne stoisko edukacji żeglarskiej i ekologicznej.

Biegaczy i nie tylko zapraszamy do stoiska Centrum Żeglarskiego podczas BUKOŁAZU, 7 października, od 10 do 14 w Puszczy Bukowej (ul. Skalista 24 w Szczecinie-Podjuchach).

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BIOMASZYNA.