Trwa rozbudowa fabryki opon Bridgestone w Stargardzie. Ogromne dźwigi widać już z daleka. Między innymi dzięki nim powstaje nowa hala produkcyjno-magazynowa. Po zakończeniu inwestycji wzrośnie wydajność produkcji opon i bieżników, ale też zwiększy się zatrudnienie japońskiego giganta.

To już trzecia w ciągu ośmiu lat rozbudowa fabryki Bridgestone Stargard. W nowej hali produkcyjnej i magazynowej znajdą się też nowoczesne maszyny i urządzenia.
– Rozbudowa ma pomóc w zwiększeniu możliwości produkcyjnych i technologicznych europejskiej grupy Bridgestone – mówi Piotr Kozłowski, prezes zarządu Bridgestone. – Stargard został wybrany ze względu na swoje położenie geograficzne i potencjał – i ten ludzki i obszarowy, wsparty doskonałą współpracą z lokalnymi władzami – dodaje prezes Kozłowski.
Przetarg na budowę wygrała firma Budimex, ta sama, która wcześniej realizowała inwestycje budowlane japońskiego koncernu w Polsce. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku, a w marcu hala zostanie oddana do użytku.
Podczas poprzedniej rozbudowy zakończonej w listopadzie 2015 roku, Bridgestone uruchomił linię produkującą bieżnik. Dzięki temu firma stała się jedyną na świecie produkująca jednocześnie opony i bieżniki. Aktualnie w Stargardzie zatrudnionych jest ponad 900 pracowników. Koncern zapowiada już zwiększenie zatrudnienia.  W stargardzkiej fabryce produkowane są wysokiej klasy opony do samochodów ciężarowych i autobusów (TBR), które trafiają do krajów na całym świecie.