Szczecin zielenią stoi i pokazuje to na każdym kroku. Tym razem nowe nasadzenia pojawiają się przy szkołach i przedszkolach. Sadzone są tam albo wiśnie piłkowane albo gwiaździste magnolie.


Akcja prowadzona jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W stu procentach finansowana jest z budżetu miasta. Podzielona została na dwa etapy.

W pierwszym przedstawiciele przedszkoli i szkół musieli przede wszystkim zgłosić chęć przystąpienia do programu. Ich zadaniem było wskazanie miejsca, w którym wiedzieliby nowe nasadzenia. Zrobiło to dokładnie 29 szkół i przedszkoli. Musieli też dokonać wyboru: czy chcą opiekować się wiśniami piłkowanymi czy może gwiaździstymi magnoliami. Dla każdej placówki przydzielono od 3 do 5 roślin.

Drugi etap to weryfikacja miejsc oraz nasadzenia. Urzędnicy, spośród wyspecjalizowanych firm, wybrali taką, która zajmuje się zakupem, a następnie profesjonalnym nasadzeniem zieleni. W związku z akcją łącznie do końca października Szczecinowi przybędzie aż 145 drzew.

Pierwsze rośliny znalazły się m.in. przy Szkole Podstawowej nr 18 przy ulicy Komuny Paryskiej, przy Przedszkolu Publicznym nr 74 z ulicy 26 kwietnia czy Gimnazjum nr 7 z ulicy Zofii Nałkowskiej.

Koszt akcji „Zieleń dla Szczecina – Zostań opiekunem drzewa” wynosi 112 tysięcy złotych.