Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie w dniu wczorajszym w Białogardzie na Kołobrzeskiej zatrzymali kierującego, który nie stosując się do wydanego sygnału nakazującego do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli drogowej.

 

W  w Białogardzie na ul. Kołobrzeskiej policjanci Zespołu Ruchu Drogowego podjęli kontrolę drogową wobec kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Mężczyzna nie zastosował się do wydanego polecenia – sygnału do zatrzymania. Skręcił w uliczkę i przyspieszając kontynuował dalej jazdę. Policjanci udali się za pojazdem i na jednej z osiedlowych ulic został zatrzymany.

 

Po sprawdzeniu okazało się, iż 20 letni mieszkaniec Połczyna Zdroju nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu oraz wymaganych dokumentów pojazdu – dowodu rejestracyjnego.

 

Pojazd został odholowany na koszt właściciela na parking w Koszalinie, natomiast 20 latek za swoje czyny tj. przekroczenie prędkości, niestosowanie się do sygnału nakazujacego zatrzymanie pojazdu, brak uprawnień do prowadzenia pojazdu, brak dokumentu – dowodu rejestracyjnego – odpowie przed Sądem.