Zebrany przez policjantów ze Śródmieścia materiał dowodowy pozwolił na postawienie 77- latkowi zarzutu zagrożonego karą do 12 lat pozbawienia wolności. Senior w obawie przed eksmisją odgrażał się, że podpali mieszkanie. 

 

Do zdarzenia doszło 8 marca 2016r. w jednej ze szczecińskich kamienic. Przypadkowi przechodnie, którzy  zauważyli pożar w jednym z mieszkań poinformowali o tym służby. Trzech lokatorów mieszkania wyszło z bloku o własnych siłach, natomiast w pokoju objętym ogniem strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę.
Poszkodowani  w wieku od 49-77  lat trafili  do szpitali. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł  49 – letni mężczyzna. Grupa Dochodzeniowo – Śledcza z Komisariatu Śródmieście pracująca na miejscu zdarzenia przeprowadziła przy udziale biegłego pożarnictwa i technika kryminalistyki oględziny mieszkania. Pracujący nad sprawą policjanci rozpytali i przesłuchali mieszkańców kamienicy i poszkodowane w pożarze osoby.

Dalsze czynności prowadzone przez mundurowych doprowadziły do ustalenia okoliczności zdarzenia. Okazało się, że osobą odpowiedzialną za wzniecenie ognia w kamienicy jest mieszkający tam 77- latek. Mężczyzna odgrażał się członkom swojej  rodziny, że podpali mieszkanie, bo miał być z niego eksmitowany.
Opinia biegłego z zakresu pożarnictwa potwierdziła, że pożar został wzniecony w pokoju seniora, zeznania świadków również na to wskazywały. Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego policjanci ze Śródmieścia zatrzymali podejrzewanego 77- latka.
Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru , który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób a jego następstwem była śmierć jednego z mieszkańców. Szczecinianin  trafił do policyjnego aresztu a Prokurator po zapoznaniu się materiałami sprawy wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie szczecinianina.
Decyzją sądu 77- latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełniony czyn może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.