W dobrych nastrojach z Lublina wracają koszykarze AZS-u Koszalin, którzy pokonali Start 73:60. W barwach akademików zadebiutował Ra’Shad James i zagral kapitalne zawody.

 

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli gracze z Koszalina. W zespole prowadzonym przez Davida Dedka dobrze rozpoczęli A.J. Walton i Piotr Dąbrowski. Akademicy powiększali przewagę głównie doskonałej defensiwie. W pewnym momencie AZS prowadził 29:14.

W drugiej połowie koszalinianie podobnie jak w poprzednich spotkaniach nie zachwycali. Start nawet zdołał wyjść na prowadzenie.

Jednak ostatnie słowo należało do graczy z Koszalina. W ekipie AZS-u znakomicie w ostatniej ćwiartce zaprezentował się Re’shad Jamies. Nowy nabytek AZS popisał się w ostatniej części spotkania kilkoma udanymi zagraniami w defensywie, co przyczyniło się do kontr napędzanych przez Waltona.

James nie ograniczał się do obrony, ponieważ poza celną trójką popisał się kapitalnym wsadem Akademicy Ostatecznie podopieczni Davida Dedka odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie.

 

AR