AZS Koszalin pokonał w meczu przed własną publicznością Anwil Włocławek 75:68. Koszalinianie odnieśli czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie Tauron Basket Ligi.

Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłych w zamachach w Paryżu.

Pierwsze minuty rywalizacji należały do gości, którzy objęli kilku punktowe prowadzenie. Akademicy próbowali szczęścia w rzutach za trzy, ale brakowało w ich grze skuteczności.  W kolejnych minutach gospodarze przejmowali inicjatywę. Po pierwszej ćwiartce AZS prowadził 15:14.

Następnie Anwil wypracował sobie kilka punktów przewagi. Na długą przerwę podopieczni Igora Milicić’a schodzili z przewagą czterech punktów.

Po zmianie stron spotkanie, w dalszym ciągu było bardzo wyrównane. Akademicy przed ostatnią kwartą zdołali odrobić jeden punkt.

Prowadzeni przez Davida Dedka koszykarze w decydującej rozgrywce zagrali bardzo skutecznie w defensywie. Ostatecznie AZS pokonał Anwil 75:68.

W drużynie koszalińskiej najskuteczni byli James – 22 punkty, Walton i Mielczarek, po 15 punktów. Natomiast w Anwilu Jelinek – 17 pkt, Tomaszek – 13 pkt, a także Łączyński – 12 pkt.