Atrakcje turystyczne Jarosławca

0

Jarosławiec jest miastem nadmorskim posiadającym mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Pomimo, iż to właśnie lato kojarzy się z takimi miejscami, to i zimą jest tu sporo rzeczy, które warto zrobić oraz zwiedzić. Jest to tak piękne miasteczko, że wiele osób przed wyprawą decyduje się na zakup profesjonalnego sprzętu, który pomoże uwiecznić każdą spędzoną tam chwilę. Można to zaobserwować po częstotliwości wyszukiwań w Google takich fraz jak „aparat Jarosławiec” czy „Jarosławiec kamera”. Jakie atrakcje oferuje ta nadmorska mieścina?

Jarosławiec – atrakcje turystyczne

Wybierając się do Jarosławca, nie można pominąć takich miejsc jak:

  • Plaża – niesie ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze, z racji iż plaża w Jarosławcu jest bardzo często niszczona, a dodatkowo miejscami dość kamienista, władze miasta importują piasek z sąsiedniego miasta (Ustki), co sprawia, iż nie ma obaw o nieestetyczne widoki. Ponadto cechą charakterystyczną brzegu morskiego są malownicze klify.
  • Przystań rybacka – jest to specjalna atrakcja dla zainteresowanych malowniczymi kurortami spoczywającymi na piasku, ponadto w tym miejscy są większe szanse na zakup świeżej ryby.
  • Latarnia morska – posiada wysokość 33 metrów i w sezonie jest udostępniona do zwiedzania (niestety jest to atrakcja niedostępna zimą). Jest ona jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasteczka oraz jednocześnie atrakcją turystyczną, do której nie wypada nie zajrzeć.
  • Aquapark – posiada on typowe dla tego rodzaju atrakcje takie jak zjeżdżalnie, sztuczne fale, podgrzewane baseny, grota z wodospadami i wiele innych.
  • Muzeum bursztynu – jest stosunkowo nową atrakcją. Ekspozycja prezentuje m.in. sposób wydobycia tego cennego surowca, historię powstania i eksploatację oraz przykłady inkluzji (zatopionych w bursztynie dawnych roślin i zwierząt)
  • Galeria Rybacka w Jezierzanach – jest to miejscowość ulokowana około 2 km od centrum Jarosławca. Galeria jest niewielkim prywatnym muzeum, które posiada zbiory związane z szeroko pojętym rybołówstwem.
  • Całoroczny stok narciarski w Jarosławcu – pozwala na odbycie jazdy treningowej na snowboardzie lub na nartach. Jest to rzadko spotykana w takich miejscowościach atrakcja.
  • Motylarnia w Jarosławcu – dostarcza rozrywki i zarazem uczy. W tym miejscu motyle latają swobodnie po pewnego rodzaju „cieplarni”, a osoby spragnione wrażeń bardziej naukowych mogą poznać bliżej ich gatunki, dzięki tabliczką informacyjnym.