W czwartek 20 kwietnia 2017 roku w obecności Anny Mieczkowskiej – członka Zarządu Województwa nastąpiło uroczyste przekazanie ambulansu dla lokalnego punktu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Połczynie-Zdroju.

Do Połczyna-Zdroju trafił sprzęt medyczny o wartości przekraczającej ponad pół mln złotych. Mercedes Benz Sprinter 319 CDI, który przekazano stacji pogotowia jest wyposażony w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną, krzesełko transportowe i system lokalizacji pojazdu.

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W ubiegłym, za ponad 8,3 mln zł, zakupiła 15 karetek. W sumie w latach 2010-2016 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty ponad 40 mln zł. Wzbogaciła się o 85 nowoczesnych pojazdów. Obecnie dysponuje 145 ambulansami. Rocznie wykonują one ponad 160 tys. wyjazdów ratujących życie.
Nowe karetki to efekt tegorocznego zakupu dokonanego przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego. Dziesięć nowoczesnych ambulansów kosztowało Stację ponad 5,4 mln zł. Zasiliły one już flotę pojazdów w kilku filiach WSPR w regionie, np. w Szczecinie, Choszcznie, Dobrzanach, Białogardzie i Koszalinie.
źródło: /www.swidwinskie24info.pl/