Koszykarskie derby Pomorza Zachodniego zakończyły się wysoką wygraną King Szczecin. W Koszalinie miejscowy AZS przegrał 81:111 z King Szczecin.  Oba zespoły zakończyły sezon po rundzie zasadniczej. Teraz w PLK faza play off, ale bez drużyn z naszego województwa.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 3 minucie spotkania prowadzili 2:9.  Niedługo później akademicy doprowadzili do wyniku 8:9. Ostatnie fragmenty pierwszej ćwiartki były wyrównane, ale to goście prowadzili 21:23.

W drugiej kwarcie AZS szybko objął prowadzenie 24:23, po trójce Stelmacha. W kolejnych minutach tej odsłony inicjatywę przejęli szczecinianie, którzy po 20 minutach gry prowadzili już 37:49.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Końcówka trzeciej kwarty była bardzo dobra dla Koszalina, który wziął się za odrabianie strat. Serią 16:0 AZS zakończył trzecie dziesięć minut gry.

Skuteczna gra przed czwartą kwartą dawała koszalinianom nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji. Znakomicie ostatnią odsłonę zagrali gracze Kinga. Ostatnią ćwiartkę goście wygrali, aż 39:17, a całe spotkanie 81:111.