W ciągu dwóch minionych dni w całym województwie doszło do dwóch wypadków drogowych ( w Szczecinie i Łobzie) w których 3 osoby zostały ranne, nie było wypadków śmiertelnych ani poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali 18 osób kierujących w stanie nietrzeźwości.

 
Dzisiaj w Szczecinie przed południem miały miejsce dwa zdarzenia drogowe kwalifikowane jako kolizje. Do jednego z nich doszło na ul. Gdańskiej – tam kreująca fiatem pandą straciła panowanie nad pojazdem i na łuku drogi i dachowała. Drugie zdarzenie miało miejsce w kierunku miasta za Mostem Cłowym – na łuku drogi kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę. Kierowcy byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Dzisiaj od rana Szczecińska drogówka zatrzymała trzech nietrzeźwych kierujących. Na drogach wyjazdowych z miasta znajdują się policyjne patrole, które kontrolują prędkość pojazdów i kierujących.

Policjanci przypominają również o noszeniu odblasków. Przed świętami na pl. Zwycięstwa szczecińśka drogówka rozdawała odblaski. Choć przepisy prawa o ruchu drogowym zobowiązują pieszych do używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, to namawiamy do używania ich także w mieście. Nie każde miejsce późnym wieczorem i nocą jest dobrze oświetlone, a szybko zapadający zmrok oraz obecna pora roku nie sprzyjają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Badźmy widoczni dla zmotoryzowanych użytkowników dróg, element odblaskowy pozwala zauważyć pieszego w nocy z odległości około 150 m, a nawet 300 m.
Tym razem mieszkańcom Szczecina przekazano kilkadziesiąt opasek odblaskowych, które uzyskano dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu WIDOCZNIE – EKOLOGICZNIE.
Działania te mają na celu przekonanie pieszych do noszenia elementów odblaskowych oraz przypomnieć o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drodze.